Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Rekonwersja dla żołnierzy - jakie wymagania

Postautor: adambyczek » 09 sty 2017, 15:22

Dzień dobry. Zastanawiam się nad przejściem na wcześniejszą emeryturę, ale nie wiem gdzie znajdę zatrudnienie. Jestem żołnierzem zawodowym i niełatwo będzie dostać pracę w cywilu. No chyba, że jako najemnik. Oczywiście żartuję sobie. Jakiś czas temu wszedłem na artykuł http://ps24.net.pl/praca-opieka-niemcy i nie mam pojęcia jakie formalności powinienem spełnić żeby móc skorzystać z dofinansowania, które jest przeznaczone na rekonwersję dla żołnierzy? Druga kwestia to co taki kurs mi da w rzeczywistości? Pod pojęciem rekonwersja dla żołnierzy jesteśmy w stanie zapisać praktycznie wszystko: od ochroniarza po profesjonalnego handlowca. Tak, więc chciałbym poznać opinię ludzi, którzy skorzystali z tego rodzaju szkolenia i mogą powiedzieć coś sensownego w temacie.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 15:19 przez adambyczek, łącznie zmieniany 1 raz.

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Rekonwersja dla żołnierzy - czy ktoś korzystał

Postautor: tolek1980 » 09 sty 2017, 15:35

Dzień dobry. Nie wiem co właściwie czytałeś o rekonwersji dla żołnierzy? Jest to złożone pojęcie i wszystko jest zależne od tego jak podejdziesz do sprawy. Na rynku znajdziesz sporo firm, które oferują kursy dla byłych pracowników służb mundurowych. Rekonwersja dla żołnierzy to najprościej mówiąc nabycie nowych umiejętności, które umożliwią ci znalezienie zatrudnienia po przejściu do cywila. Kwotę jaką otrzymasz na tego rodzaju szkolenie definiuje ustawa. Dlatego warto ją przestudiować. Jeżeli pytasz o samą rekonwersję dla żołnierzy to nie zaszkodzi z niej skorzystać. Natomiast najpierw musisz się zastanowić jaką pracę chciałbyś podjąć po przejściu do cywila. Dopiero wtedy szukasz odpowiednie szkolenie, które umożliwi ci przebranżowienie się.


Wróć do „Webskie forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości