Dosc tania zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Dosc tania zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co oznacza określenie żwirownia i do czego może nam się przydać w codziennym życiu?

Potocznie pisząc żwirownia to przedsiębiorstwo, które zajmuje się w dostawach pisaku i kruszywa do celów przemysłowych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy zastosowaniu ciężkiego sprzętu jest wykopywane kruszywo. Aby dokopać się do żwiru, powinno się usunąć górną warstwę ziemi. Pod nią zazwyczaj znajduje się warstwa narzutowa piachu, który jest ubocznym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej uprzątnięciu można przejść do eksploatacji właściwego złoża. Nie oznacza to, że pod warstwą torfu znajduje się piękny, drobny żwir, który możemy podziwiać na co dzień.

Aby lepiej opisać technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc interesującą nas frazę żwirownia Konin i sprawdźmy co dadzą nam rezultaty wyszukiwania. Dzięki temu będziemy w stanie więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, jesteśmy w stanie znaleźć interesujące informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej napisałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego rodzaju żwir. Natomiast finalny produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny mieniący się żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych skwerów zieleni powstaje z rozdrobnienia dużych bloków skalnych. Tak więc większość z dostępnych na rynku żwirów ozdobnych ma tą samą średnicę. Sama natura nie wykonała by milionów kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża jakim dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na terenie złóż granitowych może sprzedawać kruszywo najlepszej jakości. Również koszt takiego żwiru jest o wiele wyższą od pozostałych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne drogi w Polsce. Podstawą każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Tego rodzaju podłoże budowane jest z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość wygląda jak przekładane ciasto: na dole gruby żwir, kolejno o mniejszej gramaturze i na końcu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są robione warstwy asfaltu.

Wróć do „Webskie forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość